Vybržďujete? Můžete jít do vězení i na 15 let

Krajský soud v Praze začal v pondělí řešit tragický případ smrti osmiměsíčního chlapce, který zahynul po nehodě tří aut na dálnici způsobené údajně vybržďováním jednoho z nich. Z obecného ohrožení s následkem smrti se u soudu zpovídá Martin Kostner (35), kterému v případě uznání viny hrozí až patnáct let za mřížemi.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Kostner, podle státního zástupce, několik dní po loňských Vánocích, ve svém BMW na 32. kilometru dálnice D10 u Mladé Boleslavi ve směru na Turnov, prudce najel do levého jízdního pruhu a zprava předjel zhruba 130kilometrovou rychlostí octavii. V té seděl muž (35) se ženou (32) a jejich osmiměsíčním synem.

Kostner nato začal brzdit a řidiče octavie tím donutil na dálnici zastavit. K předjíždění zprava se rozhodl prý proto, že ho řidič octavie, kterého předtím několikrát problikl, údajně zpomaloval.

Na poměrně prudké snížení rychlosti octavie, a na její následné nucené zastavení, zvládli zareagovat tři za ní jedoucí řidiči a strhli auta do strany. Řidič audi, který jel za nimi, už to ale nestihl a do octavie zezadu narazil. „Nemohl jsem s tím nic dělat. Strašně mě to mrzí,“ vypověděl před soudem řidič audi s tím, že má od té doby strach jezdit.

Oba dospělí v octavii nárazem utrpěli četné zlomeniny, žena měla zlomenou páteř. Jejich osmiměsíční syn, který byl v autosedačce spolu s matkou na zadních sedadlech auta, utrpěl zlomeninu lebeční klenby a devastující poranění mozku. I přes rychlý převoz do nemocnice v Praze-Motole vážným následkům nehody posléze podlehl. Podrobnosti uvádí server Novinky.cz.

Jak víme, tyto a podobné záležitosti současný monetární socio-ekonomický systém neřeší. Ba ani je řešit nemůže. Kdyby se totiž řešila příčina (pomocí GPS, BTS a dalších automatizovaných naváděcích a souvisejících technologií), nikdy by se nic takového nemohlo stát. Konstruktivní nejen dopravní řešení přináší například Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích prezentovaná Hnutím Zeitgeist a Projektem Venus.
 

Související články

# Jednoduché řešení dopravy (The Simple Solution to Traffic)
# Duch doby: Posun vpřed (Zeitgeist: Moving Forward)
# Venus Projekt: Podoba budoucnosti (The Venus Project: Future By Design)

 

Použité zdroje

Text: Novinky.cz

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidním.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře