Zbraně hromadného tvoření

Po celém světě již dnes lidé nezištně pracují pro lepší zítřky a Hnutí Zeitgeist není výjimkou. Tato vize změnila naše myšlení i naše životy. Vystoupili jsme z komfortní zóny a nehledě na nesouhlas a odpor okolí jsme se vydali na cestu, která žádá oběti, ale dodává životu smysl. Doposud jsme se však věnovali především šíření myšlenek a aktivitám s tím spojeným. Přednášeli jsme, překládali, psali, stříhali, nastavovali, vypomáhali ostatním v jejich práci a tak dále. Nyní i my přidáme ruku ke společnému dílu lidstva.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Šíření povědomí je zásadní věc, která sama o sobě může přinést změnu. (Všimli jste si například, jak se v poslední době začalo konečně mluvit o nahrazování lidské práce stroji a s tím spojeným základním příjmem?) Vyžaduje to ale dvě maličkosti. Aktivisty a média. Osobně věřím tomu, že i pouhé šíření myšlenky ve spolupráci s biosociálními tlaky dokáže vytvořit kritickou masu, která nastartuje spontánní živelnou tvorbu řešení. Otázkou je, zda v ten moment již nebude pozdě. Na tuto otázku neznám odpověď a proto nehodlám pouze nečinně čekat.

Máme to štěstí, že jsme poznali nádhernou vizi zítřka. Máme tu smůlu, že nevíme, jak se tam dostat. Připomíná mi to jeden problém, jehož obdobu jsme asi všichni zažili. Nešla mi ve škole matematika a na dotaz, co mám dělat, když stále nechápu problematiku, mi matikářka odpověděla, že si musím počítat. Tehdy jsem si řekl, co to je za nesmysl. Jak si mohu počítat, když nechápu tu teorii a nevím jak? A tak jsem to nechal plavat. Nyní po letech jsem ale na základě životních zkušeností pochopil, že měla pravdu. Kdybych to neustále znovu zkoušel na jednodušších příkladech a hledal usilovně řešení, jednou bych ho našel. Stejně jako tisíce badatelů v historii, kteří neměli k dispozici žádnou učebnici. Klíč je pouze v tom nikdy se nevzdat. Tento, pro některé, paradox v podstatě ukazuje cestu, kterou se musíme vydat.

Jednotlivá řešení pro současnost i budoucnost se stanou dalšími kousky do skládačky, jejíž výsledek již známe. Nyní už zbývá jen chytře zvolit takové kousky, které nám dají strategickou výhodu v konstrukci konečného obrazu. Takto půjdeme i příkladem a vytvoříme další povědomí.

S použitím toho nejlepšího, co známe, budeme zkoušet, učit se a naše poznatky sdílet. Nic v životě nemá smysl a nedodá nám opravdovou radost, pokud to nelze sdílet s ostatními. Věřím, že není nač čekat.

„Nebudu Vám říkat, jak tohle všechno skončí, ale řeknu Vám, jak to začne…“ (Pokračování)
 

Použité zdroje

Foto: jessicaperlstein.com

Sledujte nás

Michal Mauser

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Michal Mauser
Sledujte nás

Latest posts by Michal Mauser (see all)

Michal Mauser

je dobrovolník, humanista, aktivista Hnutí Zeitgeist a redaktor DuchDoby.CZ. Zajímá se o nové technologie nejen v oblasti technologií informačních, dále o tzv. open-source a svobodné projekty, projekty přechodného období do Zdrojové ekonomiky a oblasti jinak související.

Michal Mauser

3
Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
NoraMichal MauserPeter Smelik Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování:
Peter Smelik
Anonym

Skvelý článok… súhlas ! Šírenie (zdielanie) pozitívnych a správnych informácií/poznatkov a po malých krôčkoch

Nora
Anonym
Nora

Vše již bylo v minulosti vynalezeno a my se snažíme žvýkat to, co bylo již přežvýkané. Jaký má smysl nacházet vnější, když nerozumíme vnitřnímu.