Karel Níček o Evropské unii a multikulturalismu

Dnes bych rád rozebral trošku EU. Chci upozornit na určité věci, které se mi nelíbí. Rád vyslechnu váš pohled na EU. Je to aktuální téma. Nerozumím tomu, EU mi přijde nereformovatelná a to z několika důvodů. Napíši jaké to ty důvody jsou, protože si nejsem jistý, zda si je vůbec lidé uvědomují.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Například třeba u nás v Amazonu zrovna v tomto týdnu informovali, že Amazon v České republice má nejlepší pracovní výsledky na celém světě. Předčili jsme i polský či německý, a na to navazuje první důvod.

EU se charakterizuje jako spojování národů, spolupráce, volný obchod, trh, větší blahobyt, bezpečí, multikulturní svět atd., ale pokud tomu tedy tak je, tak mi vysvětlete, proč mají naši zaměstnanci 1/3 platy oproti německému třeba, protože potom k nám Němci jezdí skupovat, co se dá, však se uvádí, že Česká republika je z 80 procent v rukách zahraničních majitelů. Jinými slovy zdá se mi, že nám serou na hlavu. Pokud se tedy vůbec ještě považujeme za národ.

Dále jsem vyslechl na ČT24 rozhovor s Čechem, který žije 11 let ve Velké Británii. V rozhovoru zmiňuje, že považuje brexit za katastrofální či nešťastný, nevím jak to přesně formuloval, ale to je jedno, protože uvedl, že se považuje za Evropana. Tady je potřeba říci z jakého důvodu vůbec k tomu brexitu došlo. Velká Británie totiž už skoro ani nevypadá jako Velká Británie. Je to směs různých kultur, národů a ras. Když jsem sledoval důvody, které lidé zmiňovali při otázkách, proč jste volili brexit, tak se objevovaly důvody jako že se už necítí doma ve své zemi, ekonomičtí migranti nám berou práci, dochází k násilí, EU nám diktuje normy, které nejsou vhodné pro naši lokalitu a naši momentální situaci a asi bych našel další. Takže tohle chceme jo?

Jednou to tedy bude vypadat tak, že bude národ Američanů, Evropanů, pokud se spojí i všichni asiaté tak Asiatů, Afričanů atd.?

USA je národ, který je utvořen z mnoha národů, kultur, ras. Je to proto, protože je to země, která je utvořena přistěhovalci z celého světa v době jejího osidlování, kdežto Evropa se utvářela zcela jinak. Máme zde jasně charakteristické národy Francouzů, Němců, Španělů, Holanďanů, Čechů atd., ale tohle bude stále více mizet. Pokud chcete vytvořit národ Evropanů, bude z nás další USA, která je utvořena tak, jak jsem psal, která je utvořena právě z našich rozmanitých národů, kultur, ras, s dlouhou historií. Tohle chceme?

Neměla by vzájemná spolupráce, ochrana a multikulturní svět vypadat jinak? Nejedná se náhodou o likvidaci rozmanitosti? Sice je krásné, že třeba v USA je v jednom městě spousta rozmanitosti, díky jejich složení obyvatelstva, ale je to díky tomu, jak se utvářely národy, které se utvořily před tím, než vznikla USA. Pokud uděláme USA i z nich, tak postupně ta rozmanitost bude mizet, dalo by se předpokládat přeci, vše se promíchá do sebe, tak jak tomu je v USA. A bude to právě kvůli ekonomické migraci.

Pokud chceme EU, tak tohle nás čeká. Doufám, že si toho jste vědomi a já se ptám, chceme to? Já si totiž myslím, že by to mělo vypadat jinak.
 

Autor článku

Karel Níček

 

Použité zdroje

Text: Facebook.com
Foto: redgreenalliance.com

Sledujte nás

Externí autor

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Externí autor
Sledujte nás

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: