Toxicita peněz v přímých souvislostech / Z-Day Čr 2015

Takzvaný Z-Day je přednáškovým dnem Hnutí Zeitgeist, prostřednictvím kterého Vás toto seznamuje nejen se svojí činností, respektive společensky prospěšnými projekty jeho členů, příznivců, sympatizantů, popřípadě dalších skupin a/nebo samostatných aktivistů sdílejících společný nebo alespoň související myšlenkový tok.

Logo do článku 1

 

Záznam přednášky

Ing. Petr Ježek, Ph.D – Toxicita peněz v přímých souvislostech

Záznam přednášky ze Z-Day Čr 2015 konané dne 21.03.2014 v prostorách Nového světa ve Zlíně.

 

Anotace

Směnný prostředek, uchovatel hodnoty, měrná jednotka. Která z těchto tří funkcí peněz je relevantní? Toxicita peněz je způsobena naším patologickým vztahem k penězům a vlastnictví vůbec. Zaujetí penězi deformuje žebříček životních hodnot, ničí mezilidské vztahy, včetně rodiny, neúměrně vyčerpává přírodní zdroje a devastuje životní prostředí.

 

Web

http://www.zeitgeistmovement.cz

 

Facebook

http://www.facebook.com/zgmcz

 

YouTube

http://www.youtube.com/user/TZMCzech
http://www.youtube.com/user/TZMVideo
http://www.youtube.com/user/mmartinb84

 

Diskuse

https://forum.sebesdileni.cz/viewtopic.php?f=47&t=73

 

Podpora

Pokud Vás přednáška zaujala a souzníte s ní, prosíme, zauvažujte nad možností podpořit nás příspěvkem ve výší třeba i jen sto či dvě stě korun měsíčně, anebo alespoň jednorázově. Přispějete na dobrou věc a my tak budeme moci nejen v této společensky prospěšné činnosti pokračovat. Číslo účtu je 55555513 / 2010. Za pomoc srdečně děkujeme.

Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na listopad 2018 jsme vybrali 1.400 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír
avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování:
Proč se DuchDoby.CZ bez Vaší pomoci neobejde? Informace ZDE
Hello. Add your message here.