Povinná aktualizace Windows 10 rozbíjí DHCP

Povinná záplata KB3201845 pro Windows 10, která vyšla 09.12.2016, rozbíjí DHCP a Windows pak nemohou automaticky dostat IP adresu v síti. V úterý vydaná záplata KB3206632 by měla problém odstranit.

 

Související starší články

Analýza Windows 10: Ve svém principu jde o pouhý terminál na sběr informací
Pokuta 10 tisíc dolarů za nechtěný přechod na Windows 10 a naše návrhy řešení

 
Pokud Vám nefunguje DHCP, k aktualizaci se samozřejmě tak lehce nedostanete. Microsoft v tomto případě radí restart počítače (ne vypnout). Pokud se ptáte proč restart, tak jednoduše proto, že Windows 10 v běžném nastavení počítač ve skutečnosti nevypíná, nýbrž takzvaně hibernuje (suspenduje na pevný disk), kdy vypnutím a zapnutím k potřebnému znovunačtení změněných souborů po aktualizaci nedochází aneb co v době SSD rychlých úložišť neudělat pro o dvě sekundy rychlejší start, že? No a pokud se ptáte proč povinná aktualizace, tak ta proto, že Microsoft nedovoluje nechat počítač neaktualizovaný, respektive svým uživatelům své aktualizace vynuceně stahuje a instaluje, což má za následky právě například tyto problémy, za které si však vzhledem k tomu, že takovouto politiku Microsoftu respektujete a jejich operační systém Windows 10 používáte, můžete sami.

Microsoft se nejen tímto jednáním odcizuje zákazníkům tím, že jim práci na svém terminálu na sběr informací značně ztěžuje. Proto radou na závěr je, že nehrajete a nepotřebujete-li hrát hry, přejděte na některou z distribucí operačního systému Linux, kde se s podobnými problémy nesetkáte. A navíc je to ve většině případech zcela zdarma.

 

Použité zdroje

Root.cz a související odkazy

Martin Böhm
Sledujte nás

Martin Böhm

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.200 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na leden 2018 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Böhm
Sledujte nás
Martin Böhm

Martin Böhm

je informatik, futurolog, žurnalista, bloger, manažer, korektor, porotce, kritik a umírněný skeptik. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, sociologii, ekologii, etice a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích, co by udržitelného modelu, provozovatelem projektu DuchDoby.CZ, interForum.cz a řady dalších a externistou rádia Svobodný vysílač CS.

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Po odeslání komentáře bude tento nejprve předložen redakci ke schválení, aby tato nejprve posoudila jeho morální a etickou nezávadnost, což může nějakou dobu trvat. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

Možnosti upozorňování:
avatar
7500
Adam
Anonym

Přesně tak, roky mám Debian stable a neřeším žádné problémy 😉

Proč se DuchDoby.CZ bez Vaší pomoci neobejde? Informace ZDE
Hello. Add your message here.