Kardinálu Bernardu Lawovi, který kryl sexuální zneužívání dětí, požehnal sám papež František

Papež František ve čtvrtek sloužil bohoslužbu za milosrdenství pro kardinála Lawa. Muže, jenž se stal symbolem katolického selhání v kauze sexuálního a kdo ví ještě jakého zneužívání dětí kněžími.


Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM; zřeknutí se odpovědnosti ZDE)

Při zádušní mši požehnal papež František kardinálu Lawovi. Kontroverzní postava katolické církve Bernard Law věděl o zneužívání dětí kněžími, přesto se rozhodl mlčet a udržet si svou reputaci za každou cenu. Při rozloučení s bývalým kardinálem František požehnal jeho rakvi kadidlem a svěcenou vodou, poté pronesl modlitbu, která má Lawa dostat na cestu zpět k Bohu. Bohoslužbu sloužil ve čtvrtek v bazilice svatého Petra v Římě kardinál Angelo Sodano spolu s asi třiceti dalšími kardinály. O skandálu, který se Lawa týkal, se však nikdo z nich nezmínil.

Přitom kdo si přečte Nový zákon v Bibli, zří, že původní desatero Božího přikázání, psané ve Starém zákoně, bylo Ježíšem, synem Božím, zrušeno. Podle Ježíše Krista totiž vše bude všem odpuštěno, pokud se nedopustí jediného, a to rouhání se vůči Duchu svatému. Podle křesťanství tak patrně smíme krást (viz např. církevní restituce), loupit (církevní restituce vůči těm, kdož si to nepřejí), vydávat proti svému bližnímu křivá svědectví (viz kázání knězů o Bohu, Ježíši Kristu a dalších „svatých” v kostelech), brát Božího jména nadarmo (zrušení desatera samotným Ježíšem), vraždit… a jak nám ukázal například právě kardinál Bernard Law a jemu posvětil samotný papež, tak také smilnit, a to dokonce s dětmi. Můžeme se proto aktuálně tématicky ptát, co to o Vánocích skutečně uctíváme a chceme uctívat? Skutečně lze Vánoce považovat za svátky klidu a míru? Nad tím nechť se vážně zamyslí každý sám.
 

Související články

# Vánoce jako svátky klidu a míru, nebo krutosti a nenasytnosti?
# Vánoce jako svátky lží, pokrytectví, strachu a smrti aneb projevy absurdního šílenství a masové idiocie
# Desatero monetárního otroka

 

Použité zdroje

Foto: imagesait.ru
Text: seznamzpravy.cz [2]

Martin Böhm
Sledujte nás

Martin Böhm

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.200 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na leden 2018 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Böhm
Sledujte nás
Martin Böhm

Martin Böhm

je informatik, futurolog, žurnalista, bloger, manažer, korektor, porotce, kritik a umírněný skeptik. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, sociologii, ekologii, etice a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích, co by udržitelného modelu, provozovatelem projektu DuchDoby.CZ, interForum.cz a řady dalších a externistou rádia Svobodný vysílač CS.

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Po odeslání komentáře bude tento nejprve předložen redakci ke schválení, aby tato nejprve posoudila jeho morální a etickou nezávadnost, což může nějakou dobu trvat. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

Možnosti upozorňování:
avatar
7500
Proč se DuchDoby.CZ bez Vaší pomoci neobejde? Informace ZDE
Hello. Add your message here.