Zásadní věštba baby Vangy pro rok 2016

Jde o jednu z nejznámějších „věštkyň“ v novodobé historii ať už jen z důvodu nejméně 85% údajné „úspěšnosti“ jejích proroctví. Předností baby Vangy je zejména konkrétnost.

Prostor pro Váš odkaz

Minimálně diskutabilní je, zda lze budoucnost měnit, či nikoli a jak to vlastně celé funguje, protože pokud změny možné jsou, jakože podle mě logicky ano, je zároveň evidentní, že budoucnost nelze předpovídat s úspěšností 100 %, poněvadž když tuto známe, měnit ji lze (to je ale už na jiné, samostatné a velmi dlouhé téma na někdy příště).

Konkrétně však toto proroctví je přinejmenším děsivé. Můžeme doufat, že se nám podaří náš boj vybojovat až do úplného konce završeného naším vítězstvím. Ovšem na druhou stranu těžko usilovat ve zrovna naše vítězství, když vlastně vůbec nemusíme znát skutečné pohnutky druhé strany, respektive eko-bio-sociální tlaky oné jiné kultury, které je k současným akcím a reakcím možná jen docela obyčejně přinutily, viz agresivní, fašisticko-invazivní politika USA, její North Atlantic Terrorist Organization (NATO) apod. To už bychom ale odbočili od hlavního tématu znovu.
 

Co Vanga předpověděla a stalo se

1953 – rok Stalinova úmrtí
1987 – Perestrojka v Rusku
1987 – Jednání Gorbačova a Regana
1991 – Rozpad SSSR
1997 – smrt princezny Diany
2000 – Potopení ruské ponorky Kursk
2001 – Útok II. září 2001
2008 – Konflikt v Jižní Osetii
 

Co Vanga předpověděla a děje se

Rok 2016 je počátek zkázy celé Evropy, do roku 2043 bude Evropa zcela muslimská!
 

Co Vanga předpověděla a má se stát

Když si to srovnáme s mnohými jinými tvrzeními (zdroj 1, zdroj 2 a další), tak vlastně, vzhledem k nezapočetí třetí světové války (i když jak se to vezme) v roce 2010, se ledy hnuly trochu jiným směrem, i když velmi souvisejícně. Zkrátka Baba Vanga předpověděla nějakou určitou budoucnost (budoucnost konkrétní, pro nás již alternativní, reality), kdy my se vydáváme (snad naštěstí) jinudy, což pro nás znamená značné změny v prognózách vývoje stavu věcí. Závěrem – žádné věštby by podle mě neměly být podceňovány, neboť to, že něčemu nerozumíme, ještě neznamená, že jde o nějaké čáry a kouzla, což se opakovaně historicky doložilo a nadále dokládat ještě bude.
 

Příspěvek na nezávislou žurnalistiku

Martin Mojmír
Sledujte nás
Do jaké míry souzníte s článkem?

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, fóra ETIQ a řady dalších.

11 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš
Tomáš
5 roky před

Z ktorého zdroja sa pri tejto správe čerpalo?

Tomáš Horváth
Tomáš Horváth
5 roky před
Reaguje uživateli  Martin Mojmír

Áno, okrem iného mi ide aj o tú otázku, ktorú ste napísali, pretože od odpovede na ňu závisí hodnovernosť celej argumentácie, na ktorej je tento článok postavený. Chápem teda správne, že informácie v tomto článku sú čerpané buď z bulváru, alebo z nejakého Vášho náhodného surfovania po internete?

Tomáš Horváth
Tomáš Horváth
5 roky před
Reaguje uživateli  Martin Mojmír

Vy sa mňa pýtate, či ja mám fakty potvrdzujúce alebo vyvracajúce niečo, o čom ste Vy napísali článok? Dôkazné bremeno je na tom, kto niečo tvrdí, nie na tom, kto to spochybňuje. Vy musíte faktami preukázať pravdivosť tvrdení v článku, ja nemusím vôbec nič – ja sa len pýtam, čo je Váš zdroj, pretože ste ho neuviedli. A teraz si dovolím hodnotenie Vami uvedeného zdroja.

Nerád Vám kazím ilúzie, ale odkaz na webstránku nejakého alternatívneho média nie je dôkazom – je to rovnaký zdroj, ako keď ja zverejním článok na základe niečoho, čo mi povedala moja stará mama. Je to síce zdroj, ale otázka je, či je to je hodnoverný a relevantný zdroj?

Pre Vás je PNG obrázok na nejakej webstránke, ktorého obsah nemáte nijak potvrdený, hodnoverný a relevantný zdroj? Predpokladám správne, že z rovnako serióznych zdrojov pochádzajú aj ostatné informácie na tejto webstránke?

Tomáš Horváth
Tomáš Horváth
5 roky před

Článok nesie názov „Baba Vanga – zásadní věštba pro rok 2016“, úvodzovky sú v ňom použité jedenkrát v prvej vete, pričom pri väčeine tvrdení ako napr. „Jde o jednu z nejznámějších věštkyň v novodobé historii.“ nie sú uvedené úvodzovky. Nikde sa nepíše o špekulácii, z celého článku jasne vyplýva, že slovám tejto ženy (o ktorých vôbec neviete, či sú pravdivé) dávate nejakú váhu a navodzujete dojem, že to je hodnoverná informácia. Prečo? Lebo ste si to prečítali na nejakej internetovej stránke, fantastické odôvodnenie.

Ani ste si nedali námahu skontrolovať, či to, čo zverejňujete, je pravda – a to je problém, na ktorý sa snažím poukázať. Ak je Vaša výhovorka „Odkud a do jaké míry kdo od koho čerpal mnou získané informace, to je otázka ale už na někoho jiného…“, tak to je iba dôkazom toho, že ste schopný zverejniť akúkoľvek sprostosť, pričom alibisticky presúvate zodpovednosť na niekoho iného.

Nebudem sa tu s Vami určite naťahovať, a už vôbec nechápem súvislosti témy s kvantovou fyzikou, ale asi už tuším, že budete mať na mysli nejaké jej ezoterické chápanie.

Lukas
Lukas
5 roky před

Ok ak muslimovia ovladnu europu ,pocvybujem ze vzniknu cyborgovia ,kvoli nabozenstvu 😀