Česká pošta nedoručuje Balíky do ruky, místo toho podvádí a lže zákazníkům. A těm je to fuk

Nedávno jsme o jedné takové události psali, nic se nezměnilo a můžeme předpokládat, že ani nezmění. Proč si chování neschopné a podvodné (sliby služby a její soustavné neplnění = podvod) České pošty nepřipomenout na nové aktuální situaci? Totiž nechme si Českou poštou doručovat poštu a spolehněme se na nedoručování včas, nezvonění, nevolání, neupozorňování, neschopnost a lhaní.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Nikam se téměř nedovoláme, vedení ani po stížnostech nic ne(vy)řeší, nezájem. Ale zákazníku zaplať si za „lepší” službu, kterou s největší pravděpodobností nedostaneš a ani ji nepřijdeš reklamovat, protože jsi imbecil, jenž si postěžuje mezi svými soukmenovci v hospodě a večer zase usedne k televizi k Ordinaci v růžové zahradě. Taková je praxe, pouze snad ne vždy je to Ordinace, někdy je to Ulice, někdy Prostřeno a jindy Výměna manželek.
 

Související články:

Česká pošta své závazky neplní a neplní
Česká pošta lže a podvádí zákazníky snad ve všech regionech, a to každý den. Nepoužívejme ji!

 

Modelová situace

Objednáme si v sobotu 22.10. zboží, aby toto bylo v pondělí 24.10. odesláno a v úterý 25.10. Českou poštou prostřednictvím její služby Balík do ruky doručeno. Prodejce se na to, i když bylo zboží skladem, vykašle (to je nyní vedlejší) a objedná u České pošty předání na úterý 25.10. Jenže Česká pošta si pro balík nepřijede, převezme jej až ve středu 26.10. s tím, že má být doručováno následující pracovní den, tedy ve čtvrtek 27.10., což se samozřejmě také nestane. Nic se nestane dokonce ani v pátek 28.10. (volno, v pořádku), až v pondělí 31.10. přichází ve 13:18 SMS, že bude balík doručován v čase mezi 13:00 – 19:00, což je absurdní, neboť dobrých 18 minut je minulostí.

Fajn, čekáme. Odbíjí 14. hodina, 15. hodina, 20. hodina. Balík nikde. Jdeme se podívat do poštovní schránky, zda tam nenajdeme třeba nějaké oznámení. Schránka zeje prázdnotou, dopravce České pošty vůbec nepřijel, nijak se neomluvil a nedal ani na vědomí, co se s balíkem děje, natož zda vůbec bude někdy doručován a doručen.

Když se neděje nic ani v úterý 01.11., volám na Českou poštu v 17:10 (235300622) pro informaci, kde po asi deseti minutovém vyzvánění mi to zvedne zaměstnankyně, aby mi sdělila, že dopravce balík nemá a že netuší, kde se balík nachází s dovětkem, že asi v depu. Prý zajistí dovoz. Když volám tentýž den znovu pro informaci (do 18 hodin), již se nedovolám (zvoní, nikdo nezvedá). Absolutně nic se neděje ani ve středu, tento den se na poštu nedovolám dokonce vůbec, přitom jsme to zkoušeli asi 5x s vždy cca 10-20 minutovým čekáním. Česká pošta telefony evidentně prakticky nepoužívá. Kolem 15 hodiny tedy vysílám zástupce s razítkem firmy na pobočku pošty se informovat, eventuálně balík vyzvednout, neboť jej už skutečně potřebuji. Balík je na poště, skvělé, jenže jej vyslaná osoba nedostane, protože na balíku není uveden název firmy, ale pouze mé jméno (stupiditu prodejce nyní neřešíme), takže na poštu musím já, což nemohu, protože jsem toho času u soudu. Za okamžik přichází SMS, že zítra (03.11.) je poslední možnost zásilku vyzvednout. Nyní tedy vím, že na pobočku České pošty musím já a zítra, jinak balík prostě nedostaneme.

Jdu osobně na poštu ve čtvrtek 03.11., kdy si balík vyzvednu. Paní na přepážce stížnost nezajímá, prý ona ani vedoucí nic, prý za vše může řidič nebo depo. Se slovy, že žádný řidič ani dopravce, ale vedení pošty, s balíkem odcházím. Balík doma rozbaluji a zjišťuji, že nám bylo odesláno něco jiného, než jsme si objednali. O tom až níže.
 

Důkazní materiály

Telefonní hovor s nekompetentní pracovnicí České pošty z 01.11.2016, 17:10 ZDE.

Neúspěšná mailová komunikace s Českou poštou ZDE. Neúspěšná mimochodem proto, že jí náš podnět ale vůbec nezajímá, údajně jej „bude řešit do 30 dnů”. Dále z obsahu mailů a vypreparovaných tiketů je možné pousmát se nad protichůdnými tvrzeními. Totiž takovými, že od 02.11. je zásilka uložena na poště po dalších 7 dní, ale poslední termín vyzvednutí je den následující. Zdá se, že to tady někdo nemá v hlavě příliš v pořádku.

Snímky SMS z telefonu

Balík nám tedy nebyl nikdy ani doručován a musel být vyzvednut až na poště, kde jsme si dobrou půlhodinku postáli v každodenní frontě. Navíc na poštu se prakticky nedá dovolat, čili vyžádání doručení nepřipadá v úvahu.
 

Ponaučení pro příště

Jaké z toho plyne ponaučení? Jelikož služba Balík do ruky a Balík na poštu v 90% případů nefunguje, nepoužívejme ji. Snad možná nepoužívejme ani Českou poštu jako takovou, pokud to jde, neboť její vedení šikanuje zaměstnance [2] [3] a na zákazníky zcela kašle. Zkrátka stále stejná standardní zdmrdovohnoutská polostátní firma.
 

Příběh prodejce

Závěrem zmíním jednání prodejce, poněvadž se tento rozhodl na Heuréce po mém sdělení oné faktické zkušenosti mě veřejně osočit a zalhat, na což již nemohu na tomtéž místě odpovědět. Odpověděl jsem tedy mailem, na který mi, samozřejmě, nebylo reagováno rovněž (pochopitelné, argumenty jsou jasné), tedy situaci ke zbytečnému ztrapnění prodejce (viz obsah mailu) zveřejňuji. Oč se jednalo, se tak lze dočíst právě z mailu.

Zkráceně – výzva k hodnocení obchodu a zboží dorazila v době, kdy jsme zboží ještě neměli. Hodnocení tak vzniklo pouze ze společné stupidity prodejce s Heurékou, která nesmyslně posílá své dotazy krátce po uskutečněném obchodu, kdy zákazník ještě zdaleka nemůže vědět, zda je, nebo není se zbožím a obchodem spokojen. Za vzniklou situaci, včetně tohoto „úniku” na internet, si tak mohou obě tyto instituce samy, takové nesmysly jindy běžně přecházím. Navíc, jak píši výše, po celé maškarádě s Českou poštou, prodejcem Onpira.cz a Heurékou dosud ani nemám objednané zboží (podle prodejce to prý spletl skladník). Prodejce však ve svém jednání (kupodivu) na poslední chvíli otočil a nápravu údajně sjedná rychle. Dnes (sobota) údajně přijede jiný dopravce, jenž má pokyn převzít od nás chybnou zásilku a výměnou předat správnou. Pokud vše proběhne bez problémů, celá věc tím bude uzavřena. Podotknu snad ještě, že oba (snad závěrečné) reklamační telefonní hovory s prodejcem Onpira.cz proběhly na úrovni, patrně jsem tak při reklamaci narazil na jiného, rozumnějšího, zaměstnance.

Martin Mojmír
Sledujte nás
Do jaké míry souzníte s článkem?

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, fóra ETIQ a řady dalších.

17 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Josef
Josef
3 roky před
Reaguje uživateli  J. (zkratka křestního)

Česká pošta je největší okrádč naších peněz.Nechá si zaplatit za prioritní odeslání do zahraničí,a balíček leží už 30 dni v Praze.Hlavně že napíši již druhý den že byl odeslán.

Radovan Hagrid
Radovan Hagrid
3 roky před

Ústí nad Labem…6.6.2018…naprosto stejný případ…doručíme balík mezi 8-14….ve 14:08…balík se nám nepodařilo doručit…a to na něj čekám jako trubka 6 hodin.V sms od české pošty je tel.číslo do místa kde je zásilka uložena.Volám tam.Zázrakem č.1. mi to někdo vezme a řekne mi,že balík tam ještě není a dostávám číslo do depa ať si tam zavolám.Zázrak č.2…dovolám se do depa.Paní mi řekne,že prý byl u mě řidič v 11.30.Říkám jí,že je to blbost,jsem ve stavu nemocných,půl dne balík vyhlížím,zvonky máme nové a funkční a nikdo o něj ani nezavadil.Dispečerka České pošty mi řekne,že to prověří a dá mi vědět.Zázrak č.3…dispečerka volá zpět během 3 minut s tím,že řidič mi balík doveze do 30minut a na mojí otázku proč mi balík nedal již v 11:30 když tu byl poprvé se mi odpovědi nedostává.Pouze opakuje,že mi řidič balík doručí do 30ti minut.Zázrak.č.4…za 10 min volá řidič,že je na cestě a bude u mě cca do 5ti min a že mě prozvoní až bude na adrese.Zázrak č.5…Fakt do 5ti minut telefon s tím,že je u baráku….Kladu si otázku proč si to Česká pošta takhle komplikuje a sere si do vlastního hnízda…Na závěr jen napíši,že když řidič přijížděl tak já již čekal na lavičce před barákem a pozoroval ho jak v naší ulici hledá číslo popisné a jede ulicí nahoru a pak dolů.Při cestě zpět si už konečně všimne čísla popisného.Z toho usuzuji,že tu v 11:30 nebyl ani náhodou neboť by zajel a zastavil rovnou u vchodu…Já mám balík a další blbou zkušenost…Ale i tak díky České poště vím,že i zázraky se dějí…??

Alena Čolláková
Alena Čolláková
3 roky před

Toto sa děje už ROKY a nikto s tym nic nerobí….smutné

Marek Markus Novak
Marek Markus Novak
3 roky před

jj. přesně tohle se mě stalo včera. a když jsem došel na poštu, tak mě bylo řečeno, že jsme nebyl doma. mrdky jedny

Hezi
Hezi
3 roky před

Vážení, s Českou poštou mám jen ty ‚nejlepší‘ zkušenosti. Po mém pravidlu ‚3x a dost!‘ již spolupracuji pouze s obchodními partnery, kteří využívají jiných zavedených společností. Jinak řečeno: „lžou, kradou a dopouštějí se podvodu“….. ano, ano… tohle všechno jsem u ní zažil. Hodně štěstí a pevné nervy všem

Josef
Josef
2 roky před

Nikdy jsem s poštou neměl problém. Až do minulého měsíce, kdy po 30 letech dala výpověď doručovatelka, která oblast mého bydliště obsluhovala. Od té doby zásilky nejsou doručovány, protože prý nemají lidi. Pošta zajíždí jen sporadicky, např. tento týden vůbec. A nic se neděje, dovolat se nejde, telefony nezvedají.
Dosud byla ČP mojí přednostní volbou při výběru dopravy, měl jsem s ní nejlepší zkušenosti ze všech dopravců. Bohužel to je, zdá se, minulostí. Moje dosavadní spokojenost byla spojena se zmiňovanou a opravdu zodpovědnou doručovatelkou, které se ani nezeptali proč podává výpověď. Po 30 letech dobré práce. Já to vím přes jinou doručovatelku která s ní pracovala. Mimochodem, také už skončila. Je to prý rostoucí chaos ve firmě v posledních několika letech, rostoucí tlak na zaměstnance(ty dole), arogance vůči zaměstnancům a stagnující mzda. Na vedoucí pozice nastoupili mladíci po škole, jednajíci s lidmi jako s dobytkem, včetně těch kmenových a spolehlivých. Firma je nejspíš cíleně vedena ke zkáze, jako mnoho jiných dříve. Až poštu zlikvidují a zprivatizují, můžeme se těšit na skokové zdražení doručovacích služeb, samozřejmě plošně, nikoli jen u ČP.