Agenda za 05.2016 a prosba o pomoc

Stejně jako za duben a měsíce předchozí přinášíme agendu i za měsíc květen společně s žádostí o Vaší pomoc, bez které se v případě zájmu o publikování článků týkajících se konkrétních kauz a společenských problémů, vzhledem k absenci finančních prostředků potřebných k přežití, neobejdeme. Přitom pomoci nám není možné pouze finančně, ale i jinak hmotně jako například pořízením potřebného vybavení, popřípadě, a vůbec nejlépe, přímo vlastní aktivní angažovaností, kde peníze nemusí hrát roli vůbec.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Dobrou zprávou je, že se nám podařilo opustit finanční deficit příjmem příspěvku na naší činnost, za který jsme se revanšovali umístěním reklamního – odkazového banneru na hlavní stránce. Celkový příjem za minulý měsíc tak byl 2.790,- Kč, přičemž jen 600,- Kč je cena webhostingu, 765,- Kč bylo vynaloženo právě na pokrytí deficitu a 278,- Kč padlo za inzerci na portálech bazos.czhyperinzerce.cz [2]. Zbytek je nyní uložen na účtě.

Abychom mohli fungovat stabilně, je zapotřebí alespoň 16.000,- Kč měsíčně. Jde o takovou částku, jež dokáže pokrýt práci nejméně jedné osoby tak, aby tato nemusela nutně pracovat v jinak běžných systémových „zaměstnáních“, jež společnosti nepřináší absolutně nic dobrého. Tato celková, a nemyslím, že nějak závratná, částka, má vystačit předně na bydlení, stravu, šacení, údržbu projektů spolku (DuchDoby.CZ a interForum.cz) a zmíněnou aktivní detektivní a investigativně žurnalistickou činnost, v rámci které se neřeší pouze jednotlivé kauzy, ale celospolečenské dění jako takové. Pro stabilní práci v rámci spolkových aktivit je příjem 16.000,- Kč naprostým základem. Zmíněná částka je dostatečná pro údržbu, nikoli však už pro pořizování a nahrazování spotřebovaného (rozumějme již porouchaného) vybavení, jakým jsou například kamery, diktafony a další záznamová zařízení, výpočetní technika jako výkonově rozumně použitelný počítač plnící např. úkony zpracovávání videí a dalších přímo či nepřímo souvisejících materiálů a podobně. Toto vše postupem času takzvaně „plánovaně zastarává“ a je potřeba řešit. Na to částka 16.000,- Kč již nestačí, toto zatím hradíme, co by členové spolku, zejména ze svého. Nepobíráme žádné dotace.

Náš socio-ekonomický systém jde proti nám, přičemž jeho přesné principy dokáže pochopit povětšinou až člověk delší dobu nezaměstnaný a nejlépe ještě poškozený nějakou vnitřní systémovou mafií. Co se však v poslední době děje, se týká existence lidstva jako takového více než kdy dříve, takže konečně postupně otevírají oči i ti, kterých se to na oko ještě sice přímo netýká, ale jací sami dobře vědí, že se neúprosně blíží čas velkých potíží. Že nejsou věci v pořádku ví dnes již naprosto každý a teď jde jen o to, zda si to chceme přiznat, či nikoli a zda vůbec máme zájem s tím nepokrytecky začít pracovat. Toto je však poněkud rozsáhlejší téma, kterému se často věnujeme např. na Svobodném vysílači CS. Přirovnat lze např. k vařící se žábě (žábu sedící ve vodě ohříváme natolik pomalu, že jakmile si tato onen stav uvědomí, je pro ní již příliš pozdě) nebo pádu člověka z mrakodrapu (s každým patrem si padající nalhává, že je to ještě dobré, ovšem pouze do té doby, dokud nenarazí na zem), popřípadě rozjetému vlaku.

My si tento závažný stav velice dobře uvědomujeme a proto jsme se rozhodli s ním začít něco dělat. To něco je například naše zcela legitimní investigativně žurnalistická a vzdělávací činnost, kterou, jelikož nejsme nikým placeni, si nemůžeme dovolit uskutečňovat bez Vaší součinnosti. Přitom mnohdy stačí nastavit trvalý bankovní příkaz třeba i jen na sto či dvě stě korun měsíčně, anebo nám (nebo spíše sobě) věnovat trochu toho času. V případě částky jde o výši, kterou si může dovolit každý, přičemž pokud tuto nastaví jen sto z Vás, může být náš stabilní provoz zabezpečen. Proč tak nízkou částku ve více lidech? Protože mnohem lépe se lze spolehnout na drobné finanční výpadky než na ojedinělé vyšší. A co se času týče, s tím to může být složitější, neboť lidé dnes po práci rádi usedávají k televizi s cílem nehnout pro sebe prstem, anebo pracují od nevidím do nevidím, takže jim zbývá společensky prospěšnou práci delegovat na ostatní třeba právě příspěvky.

Kromě výše zmíněných možností, jak nám můžete pomoci, jsme, abychom se přeci jen trochu přizpůsobili, pro Vás připravili rovněž následující systém. Jde o bannerovo-odkazovou inzerci, která sic může být pro někoho nepříjemná, ovšem bez zajištění stabilního provozu nemáme prozatím na výběr. Jakmile dosáhneme zmíněného měsíčního minimálního příjmu, můžeme reklamy, po vypršení jejich platnosti, postupně odstranit.
 

Možnosti inzerce na DuchDoby.CZ

Za příspěvek 990,- Kč banner s odkazem o velikosti 728x90px na vrchu hlavní stránky po 1 měsíc
Za příspěvek 1.990,- Kč banner s odkazem o velikosti 728x90px na vrchu hlavní stránky po 3 měsíce
Za příspěvek 3.490,- Kč banner s odkazem o velikosti 728x90px na vrchu hlavní stránky po 6 měsíců
Za příspěvek 5.990,- Kč banner s odkazem o velikosti 728x90px na vrchu hlavní stránky po 12 měsíců

Za příspěvek 890,- Kč banner s odkazem o velikosti 770x100px pod sliderem na hlavní stránce po 1 měsíc
Za příspěvek 1.790,- Kč banner s odkazem o velikosti 770x100px pod sliderem na hlavní stránce po 3 měsíce
Za příspěvek 2.990,- Kč banner s odkazem o velikosti 770x100px pod sliderem na hlavní stránce po 6 měsíců
Za příspěvek 4.990,- Kč banner s odkazem o velikosti 770x100px pod sliderem na hlavní stránce po 12 měsíců

Za příspěvek 790,- Kč banner s odkazem o velikosti 770x100px ve všech (i starších) článcích po 1 měsíc
Za příspěvek 1.590,- Kč banner s odkazem o velikosti 770x100px ve všech (i starších) článcích po 3 měsíce
Za příspěvek 2.490,- Kč banner s odkazem o velikosti 770x100px ve všech (i starších) článcích po 6 měsíců
Za příspěvek 3.990,- Kč banner s odkazem o velikosti 770x100px ve všech (i starších) článcích po 12 měsíců

Za příspěvek 990,- Kč PR článek zpracovaný zadavatelem.
Za příspěvek 1.990,- Kč PR článek zpracovaný redakcí.

Výše příspěvků jsou startovací a časem mohou růst. Co neočekávejte, je jejich snížení, to pro nás nemá smysl. Výjimečně však tento měsíc nabídneme měsíční zobrazování banneru 770x90px pod sliderem se slevou 10% v případě zájmu o jeho roční zobrazování. Kontaktujte nás.
 

Návštěvnost za měsíc květen 2016

Návštěvnost postupně roste. Neděle, pondělky cca 700-900 UIP / den; úterky, středy, čtvrtky cca 300-400 UIP / den; pátky cca 300-400 UIP / den; soboty cca kolem 300 UIP / den. Jelikož nejsme kvantitativně zaměřeni, v podstatě nás návštěvnost nezajímá, vše záleží na Vás, nicméně proč jí nezveřejnit, když je příležitost. Odhad zajímavosti Vaší inzerce u nás si spočítejte sami. První bannerová pozice byla již obsazena, zbývají dvě.
 

A teď už ta květnová agenda

V měsíci květen jsme, co by ETIQ.CZ, z.s., vydali prostřednictvím projektu DuchDoby.CZ celkem 18 článků. Jistě, není jich moc, důvodem je prozatímní nedostatečný zájem čtenářů. Každopádně jak píši, není to o kvantitě.
 

Další práce spolku ETIQ.CZ

 

S aktivitami jsou spojené zároveň výdaje pasivní, které snad nemá význam vzhledem k obsahu práce ani jmenovat. Jdou do desetitisíců. Výdaje pasivní jsou peníze, které bychom mohli (nebo alespoň já) získat prací v rámci standardní podnikatelské činnosti, kdybychom chtěli. DuchDoby.CZ je však důležitější.
 

Shrnutí možné pomoci

Pokud Vám je naše činnost sympatická a cítíte, že je zároveň užitečná, prosíme, zvažte svoji pomoc. Pomoc ve formě přiložení rukou k dílu, anebo alespoň finanční, byť drobnější, za to nejlépe pravidelnou, kterou nám můžete věnovat. Třeba i jen 100 či 200 korun měsíčně. Jen na provoz našich webových projektů (weby DuchDoby.CZ, interForum.cz, ETIQ.CZ) je zapotřebí přesně 600,- Kč měsíčně a to do toho nepočítáme články či jakékoli jiné aktivity. Pouze hosting. Vše děláme naprosto dobrovolně, ve svém volném čase a zcela odkázáni na sebe a Vás, čtenáře.

Pomoci můžete nejlépe zadáním trvalého příkazu na bankovní účet číslo 55555513 / 2010 (běžný bankovní účet) nebo 55555521 / 2010 (transparentní bankovní účet), přičemž jakmile Vám nebude něco vyhovovat, můžete nás kontaktovat, anebo svůj bankovní příkaz kdykoli zrušit – dáte nám výpověď. Pokud se rozhodujete zda pomoci a není Vám cokoli jasné, kontaktujte nás, rádi si s Vámi o našich záměrech a plánech pohovoříme a vše, co píšeme, obhájíme. Za jakoukoli Vaší případnou laskavou pomoc srdečně děkujeme.

Na závěr připomenu, že si své příspěvky můžete odečítat z daní, a to jak firmy, tak soukromé osoby.

Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, fóra SebeSdílení a řady dalších.

Martin Mojmír
Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x