Do Prahy dnes přijede americký vojenský konvoj a my se ptáme, kde budou naši vojáci v záloze?

Dnes přijede do Prahy konvoj americké armády. Cca 420 vojáků a 225 kusů vojenské techniky se přes české území přesouvá na cvičení Saber Strike v Pobaltí. V Česku Američané zůstanou až do pondělí. První noc stráví v ruzyňských kasárnách, další dvě pak jedna část konvoje ve Vyškově a druhá v Přáslavicích.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Na přejezdy amerických vojáků si pomalu začínáme zvykat, začíná to být standardem. První část konvoje překročí hranice kolem 09:30 v Rozvadově, do Prahy vojáci dorazí kolem 13 hodiny. Odpoledne se v Ruzyni s americkými vojáky setká ministr války Martin Stropnický, nátělník generálního štábu Josef Bečvář a americký velvysranec Andrew Schapiro. Česká „armáda“ si s americkými kolegy během jejich pobytu v Česku naplánovala společná cvičení, která budou zaměřena třeba na střelbu, řízení vozidel nebo lezeckou přípravu.

Redakce DuchDoby.CZ se táže, kde v tu dobu budou vojáci v záloze, pane Obrteli? Budou na hranicích?
 

Použité zdroje

Text: Novinky.cz
Foto: Michael Dalder, Reuters

 

Aktualizace 27.05.2016, 20:50

Zdá se, že Českoslovenští vojáci v záloze, vhodní přesně pro tento typ akcí, selhali, jelikož se dnes nikde neobjevili.

Michal Čech
Sledujte nás

Michal Čech

je externím spolupracovníkem DuchDoby.CZ, trvale bytem a zaměstnáním v Německu, spoléhajícím se na článek 17 československé Listiny základních práv a svobod. Pro publikaci využívá serverů proxy, neboť si přeje setrvat v anonymitě. Jméno Michal Čech je tedy pouze „umělecké”, používané výhradně kvůli oslovování. Na jiných serverech, kde figuruje svým svérázným způsobem (pálí natvrdo), je Michal též znám pod pseudonymem „Qestament”. Často sarkastický „zmrdobijec” bez servítek.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře