Pentagon plánuje nové robotické superzbraně

Americké ministerstvo obrany plánuje nové, mnohem dokonalejší a chytřejší, zbraně s vyšší implementací umělé inteligence s cílem odstrašit východní země, jakými jsou například Rusko nebo stále ambicióznější Čína, informoval list The Washington Post.

Prostor pro Váš odkaz

Jinými slovy se můžeme těšit na nové, skvělé, chytré a ještě chytřejší bomby schopné zasahovat cíle ještě přesněji, než dokáže munice současná. Společně s nimi se dočkáme rovněž různých paprskometů, ale také „hejn“ malých robotických lodí. Science-fiction? Nikoli! Holá realita plynoucí z návrhu rozpočtu.
 

Automatizovaná plavidla

Tři miliardy dolarů pokryjí náklady na odrážení případných čínských útoků na americké námořní síly, další tři miliardy jsou určeny pro podmořské systémy, následující tři miliardy řeší kooperující robotické zbraně. Na zbraně kybernetické a elektronické padne 1,7 mld. a 500 miliónů půjde do různého cvičení a testovaní nových zbraní a strategií.

Ashton Carter (americký ministr obrany, pozn. red.) dále uvedl, že „Na vodu se vyvíjejí samořiditelné lodě schopné spolupracovat při vykonávání všech druhů misí od obrany flotily až po blízký průzkum kolem ostrova, ať už přirozeného, nebo umělého, aniž by se námořníci vystavili riziku,“ přičemž je naprosto jasné, že je určena proti Číně budující umělé ostrovy v Jihočínském moři. „Musíme našim potenciálním nepřátelům ukázat, že pokud zahájí válku, jsme schopni ji vyhrát. V této souvislosti jsou Čína a Rusko našimi hlavními soupeři. Vyvinuli a stále vylepšují vojenské systémy, jež nás v určitých oblastech mohou znevýhodnit,“ dodal Carter.
 

Místo munice paprsky

„Chytřejší” chytré bomby nebudou nadále závislé na dálkovém ovládání, neboť si dokáží cíle vyhledávat samy, a to s použitím mikrokamer umístěných v mobilech. Ty se dají instalovat i do bomb menší ráže. No a jelikož se šetří, tak kromě běžné munice USA vyvíjí rovněž levnější alternativy typu přímo používané energie, především pak elektromagnetická děla odpalující projektily hypersonickou rychlostí.
 

Komentář redakce

Jinými slovy svět se připravuje na třetí světovou válku, jaká nezpůsobí nic jiného než jen opětovný restart ekonomiky, za což nebude odpovědný nikdo jiný než, jako obvykle, široká společnost. Nikoli politici, anebo snad stále častěji zmiňované 1 %, ale všichni, kdož se odmítají (sebe)vzdělávat a vše nechávají na ostatních…
 

Použité zdroje

Foto: CZ.WIKIPEDIA.ORG

 

Příspěvek na nezávislou žurnalistiku

Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, fóra SebeSdílení a řady dalších.

Martin Mojmír
Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře