Pentagon plánuje nové robotické superzbraně

Americké ministerstvo obrany plánuje nové, mnohem dokonalejší a chytřejší, zbraně s vyšší implementací umělé inteligence s cílem odstrašit východní země, jakými jsou například Rusko nebo stále ambicióznější Čína, informoval list The Washington Post.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Jinými slovy se můžeme těšit na nové, skvělé, chytré a ještě chytřejší bomby schopné zasahovat cíle ještě přesněji, než dokáže munice současná. Společně s nimi se dočkáme rovněž různých paprskometů, ale také „hejn“ malých robotických lodí. Science-fiction? Nikoli! Holá realita plynoucí z návrhu rozpočtu.
 

Automatizovaná plavidla

Tři miliardy dolarů pokryjí náklady na odrážení případných čínských útoků na americké námořní síly, další tři miliardy jsou určeny pro podmořské systémy, následující tři miliardy řeší kooperující robotické zbraně. Na zbraně kybernetické a elektronické padne 1,7 mld. a 500 miliónů půjde do různého cvičení a testovaní nových zbraní a strategií.

Ashton Carter (americký ministr obrany, pozn. red.) dále uvedl, že „Na vodu se vyvíjejí samořiditelné lodě schopné spolupracovat při vykonávání všech druhů misí od obrany flotily až po blízký průzkum kolem ostrova, ať už přirozeného, nebo umělého, aniž by se námořníci vystavili riziku,“ přičemž je naprosto jasné, že je určena proti Číně budující umělé ostrovy v Jihočínském moři. „Musíme našim potenciálním nepřátelům ukázat, že pokud zahájí válku, jsme schopni ji vyhrát. V této souvislosti jsou Čína a Rusko našimi hlavními soupeři. Vyvinuli a stále vylepšují vojenské systémy, jež nás v určitých oblastech mohou znevýhodnit,“ dodal Carter.
 

Místo munice paprsky

„Chytřejší” chytré bomby nebudou nadále závislé na dálkovém ovládání, neboť si dokáží cíle vyhledávat samy, a to s použitím mikrokamer umístěných v mobilech. Ty se dají instalovat i do bomb menší ráže. No a jelikož se šetří, tak kromě běžné munice USA vyvíjí rovněž levnější alternativy typu přímo používané energie, především pak elektromagnetická děla odpalující projektily hypersonickou rychlostí.
 

Komentář redakce

Jinými slovy svět se připravuje na třetí světovou válku, jaká nezpůsobí nic jiného než jen opětovný restart ekonomiky, za což nebude odpovědný nikdo jiný než, jako obvykle, široká společnost. Nikoli politici, anebo snad stále častěji zmiňované 1 %, ale všichni, kdož se odmítají (sebe)vzdělávat a vše nechávají na ostatních…
 

Použité zdroje

Foto: CZ.WIKIPEDIA.ORG

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Pouhé udržení našich webových stránek online na internetu nás stojí měsíčně 1.800 Kč.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.

Více o tom, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE. Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, pokud se pro ni rozhodnete, předem srdečně děkujeme!
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: