Napůl jako delfín, napůl jako krokodýl. V Číně chytili záhadného tvora, vypráví lidem pohádky Novinky.cz

Rybář v řece ústící do Východočínského moře chytil podivného tvora, který připomíná na jednu stranu delfína, protože má šedou hladkou kůži, na druhou stranu je podobný krokodýlu, protože má na hlavě dva výrůstky připomínající nadočnicové oblouky. Ve skutečnosti jde ale o zuby,” krmí blbostmi Novinky.cz.

Prostor pro Váš odkaz

Takto začíná text článku na serveru Novinky.cz, ke kterému můžeme sdělit jediné – jde patrně o jeden z mnoha internetových výstřelků, na který se chytil už i mainstream, což podporuje fakt, že video je, jako obvykle, v době HD kamer a fotoaparátů, opatřeno velmi ubohým zařízením a ještě se na něm zmiňovaný „objekt” prakticky nijak nehýbe. Za značně věrohodnější fikci lze považovat snad už i nafukovací lochnesku dostupnou v běžném hračkářství.

Zdroj „informace” AP, kam když klikneme, žádný důkaz nenajdeme. Tímto způsobem prokazují Novinky.cz.

Prokazatelné natočení UFO

Obdobně stupidní je i následující aktuální snímek. Evropský „hněďák“ v Japonsku?

Samozřejmě je k němu lepší vysvětlení. To je tak, když vtípek připravuje blb.

Jaké z toho plyne ponaučení? Nevěřte každému nesmyslu, který Vám sdělí v hlavním proudu. Dělají si z Vás legraci všude, za všech okolností a pokaždé, když k tomu dostanou příležitost. Buďte kritičtí a vše si nechte pokaždé doložit.

Martin Mojmír
Sledujte nás
Do jaké míry souzníte s článkem?

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, fóra ETIQ a řady dalších.

1 Komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře