Vohnouti zabíjeli delfína, aby se s ním mohli vyfotit

Argentinci doslova utahali delfína a to jen proto, aby se s ním mohli vyfotit, respektive si pořídit takzvanou „selfie”. Upozornili na to jihoameričtí ochránci zvířat. Delfína nakonec nechali pohozeného v písku.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Co udělá idiot, když se mu naskytne příležitost udělat něco neobvyklého, jako například chytit živého delfína? A co potom dav idiotů v rámci takzvaného vláčku – davového šílenství? Co jiného než že se všichni, pod stejnou záminkou, přidají, na místo toho, aby přemýšleli a uvědomili si fakt, že delfín bez vody dlouho nevydrží, což se také pochopitelně stalo. Mládě delfína umíralo desítky minut, každý s ním chtěl mít fotku, každý se chtěl „blýsknout“ před ostatními. Tak se blýskli. Mají fotky a zvíře je mrtvé. Jde o totožný princip jako například při pořizování květin dívkám na svatého Valentýna aneb „Při příležitosti Valentýna a na znak mé velké lásky k tobě jsem zabil tyto květy”. Imbecilní nápad v naší současné imbecilní společnosti. Výsledky takových stupidních jednání bývají však zpravidla katastrofální.

Co udělá uvažující člověk, žijící v civilizované společnosti, chce-li fotografii s delfínem? Tak například si zajde do zařízení, kde se delfíni volně vyskytují nebo mohou vyskytovat – do nějakého toho, volně přístupného, akvária. Záměrně nepíši zoologické zahrady, kde obsažené slovo „logika“ logiku opravdu nedává, neboť návštěvou takového zařízení naopak, paradoxně, podporujeme (platíme) týrání zvířat, jaká vězněním v malých klecích (přinejmenším v těch našich českých zoo) nepochybně trpí, což je vidět pouhým okem například při jejich zmateném pohybu. Ovšem ve volně přístupném akváriu, napojeném přímo k moři, je to něco zcela jiného. Tam můžeme delfíny lákat na potravu či cvičení, což nejen, že s týráním nemá nic společného, ba naopak společensky rozvíjí jak je, tak nás lidi. Inteligence delfínů je více než obdivuhodná a jistě se shodneme, že si takové zacházení rozhodně nezaslouží. A to nejen delfíni.


 

Použité zdroje

Foto: wearemitu.com, theveganite.com
Text: zpravy.idnes.cz, tn.nova.cz, zpravy.tiscali.cz

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na květen 2019 jsme vybrali 1.450 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

1
Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Martin Böhm Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: