Argentinci týrali delfína jen proto, aby se s ním mohli vyfotit. Delfín nakonec uhynul

Argentinci doslova utahali delfína a to jen proto, aby se s ním mohli vyfotit, respektive si pořídit takzvanou „selfie”. Upozornili na to jihoameričtí ochránci zvířat. Delfína nakonec nechali pohozeného v písku.

Prostor pro Váš odkaz

Co udělá debil, když se mu naskytne příležitost udělat něco neobvyklého jako například chytit živého delfína? A co potom dav debilů v rámci takzvaného vláčku – davového šílenství? Co jiného než že se všichni, pod stejnou záminkou, přidají na místo toho, aby přemýšleli a uvědomili si fakt, že delfín bez vody dlouho nevydrží, což se také pochopitelně stalo. Mládě delfína umíralo desítky minut, každý s ním chtěl mít fotku, každý se chtěl „blýsknout” před ostatními. Tak se blýskli. Mají fotky a zvíře je mrtvé. Jde o totožný princip jako například při pořizování květin dívkám na svatého Valentýna aneb „Při příležitosti Valentýna a na znak mé velké lásky k tobě jsem zabil tyto květy”. Imbecilní nápad v naší současné imbecilní společnosti. Výsledky takových stupidních jednání bývají však zpravidla katastrofální.

Co udělá uvažující člověk, žijící v civilizované společnosti, chce-li fotografii s delfínem? Tak například si zajde do zařízení, kde se delfíni volně vyskytují nebo mohou vyskytovat – do nějakého toho volně přístupného akvária. Záměrně nepíši zoologické zahrady, kde obsažené slovo „logika” logiku opravdu nedává, neboť návštěvou takového zařízení naopak, paradoxně, podporujeme (platíme) týrání zvířat, jaká vězněním v malých klecích (přinejmenším v těch našich českých zoo) nepochybně trpí, což je vidět pouhým okem například při jejich zmateném pohybu. Ovšem ve volně přístupném akváriu, napojeném přímo na moře, je to něco zcela jiného. Tam můžeme delfíny lákat na potravu či cvičení, což nejen že s týráním nemá nic společného, ba naopak společensky rozvíjí jak je, tak nás lidi. Inteligence delfínů je více než obdivuhodná a jistě se shodneme, že si takové zacházení rozhodně nezaslouží. A to nejen delfíni.


 

Použité zdroje

Foto: wearemitu.com, theveganite.com
Text: zpravy.idnes.cz, tn.nova.cz, zpravy.tiscali.cz

 

Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii a jazyk český. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, JinéMédium.CZ, MojeRetence.CZ, fóra ETIQ a řady dalších.

2 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře