Máte chuť na ovocné knedlíky z polystyrenu? Pak navštivte jídelnu Globus v pražském Zličíně (aktualizováno)

V dnešní uspěchané době je člověk nucen občas vyhledat podnik, kde se rychle nají, aby nezameškal svoji jistě veledůležitou práci. Že ale kromě fastfoodů typu McDonald’s, KFC, Burger King apod. nemůže využít už ani jídelny, se jen velmi těžko věří. Dnes jsme s přítelkyní navštívili řetězec Globus na pražském Zličíně, seznámit se s našimi zkušenostmi můžete v dopise odeslanému řediteli pobočky.

Prostor pro Váš odkaz

Dopis řediteli obchodního domu Globus

Pane řediteli,

rád bych Vám ve stručnosti sdělil své znechucení nad praktikami řetězce Globus, který možná byl dříve v pořádku, ale dnes tomu tak ani zdaleka není. Prakticky již ani u vás téměř neseženu produkt bez přidaných chemických nebo jinak modifikovaných látek označovaných písmenem „E“. Můžete mi laskavě sdělit důvod? To ony standardní regálové praktiky formou „kdo dá víc, ten prodává“ platí zpravidla pro všechny řetězce? Ať hledám, jak hledám, neseženu u Vás nyní jediný sýr či masný výrobek od chemikálií osvobozený.
Má nejnovější zkušenost z dnešního dne tomu nasadila korunu. Domníval jsem se totiž, že jídelna Globus znamená alespoň minimální starost o své konzumenty. To, že veškerá hotová jídla dovážíte, jsem se dozvěděl až dnes při omluvě vedoucího, jakému jsem reklamoval skutečně nechutnou parodii na ovocné knedlíky s tvarohem. Něco tak odporného jsem do pusy dlouho nedal a to, co jsem dostal, připomínalo spíše vyschlý polystyren. Z 90% tlusté vyschlé těsto, které nevidělo borůvky ani z vlaku a zbylých 10% jakési borůvko-protlakové hmoty mi zvedlo žaludek. Dříve jsem u Vás občas jídával s vědomím, že někdy dostanu jídlo chutě průměrné a jindy hold nedobré (tvrdý knedlík, nedochucená bramborová kaše, nedovařená rýže apod.). Když je spěch, člověk se za tu cenu spokojí s lecčím, ale po dnešku slibuji, že jsem jedl v Globusu naposledy, protože dočista zmizela i ona občasná průměrnost.

Píši to Vám, protože jste to zejména Vy, kdo je za chod obchodu takovým stylem zodpovědný a dovolím si Vás nazvat dobytky už jen z toho důvodu, že to dopustíte. Lákavé nabídky v televizi mohou vypadat pěkně, ale realita je úplně jiná a upřímně nechápu ty masy hloupých lidí, kteří Vám to doslova žerou. Uvědomte si, že pokud se budete k zákazníkům chovat tak, jak se chováte, neexistuje důvod, proč by se měli k Vám oni chovat jinak. Zamyslete se nad sebou, svým jednáním a probuďte se! To, co Vy nabízíte, my nechceme a to, že něco dělají ostatní, neznamená, že to budete dělat také. Jsem přesvědčen, že když začnete u sebe, přinesete alespoň nějaké alternativy k levnému chemickému zboží, jaké nabízíte, budete mít před vůbec ničím alespoň nějaký argument. V podstatě dnes neexistuje jediný důvod, proč bych měl v řetězci Globus nakupovat a už vůbec ne se stravovat a to za jakkoli příznivou cenu. Zdraví mám jen jedno!

Dlouhé zdraví Vám přejí
Martin Böhm & Martina Koťarová


 

Neočekávání sjednání nápravy

Ani v nejmenším nepředpokládám, že k nápravě díky mně dojde, nicméně považuji za důležité dát svoji nespokojenost vědět. Když nic neřeknu, nebude to zodpovědná osoba vědět a když nevyslovím svůj nesouhlas, budu poté stejnou ovcí jako většina ostatních a mlčení je jak je známo považováno za souhlas.


 

Jaké jsou Vaše zážitky?

A co Vy? Kde jste naposledy reklamovali jídlo? Jídelnu Globus hodnotím smutnými 15 %, čili nepoživatelné.
 

Aktualizace 01.10.2013

Pan ředitel Luďek Thomayer, ale ani nikdo jiný, mi na mail samozřejmě neodpověděl; takže, myslím, můžeme pokládat za zcela evidentní, co si o nás zákaznících hypermarketu Globus myslí.
 

Aktualizace 29.03.2017

Globus Zličín za tu dobu přesunul jídelnu na druhou stranu své provozovny a znatelně kvalitu pokrmů vylepšil. Abychom toto mohli tvrdit, rozhodli jsme se se ženou novou jídelnu za poslední rok několikrát vyzkoušet. Kvalita pokrmů sice stále nepatří mezi dobrou, nicméně navýšit hodnocení na alespoň 35 % je na místě. Ovšem vzhledem k absenci neživočišných jídel se takových dalších testovacích konzumací znovu pravděpodobně nezúčastníme. Přeci jen máme trošku zájem o zdraví své, ale i alespoň trochu důstojný život zvířat.

 

Použité zdroje

Foto: zboziaprodej.cz

 

Revize článku

01.10.2013: Informace o reakci vedení obchodního řetězce
29.03.2017: Informace o změně v provozu a kvalitě pokrmů
31.01.2021: Kontrola integrity a zdrojového kódu článku

 

Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii a jazyk český. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, JinéMédium.CZ, MojeRetence.CZ, fóra ETIQ a řady dalších.

1 Komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře