Iluminace.com 12 – Úvod do filmu Matrix

Matrix je veleúspěšným filmem, od kterého se odvíjí názvosloví toho, o čem se v dnešní době často hovoří. Jde o jeden z prvních filmů odhalujících účel moderního otroctví. Film, který některé lidi donutil k zamyšlení.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Filmový snímek Matrix naznačuje, že a v jakém žijeme iluzorním světě, kde sloužíme doslova v podstatě jen jako jistá forma lidských akumulátorů. Poukazuje na život ve velice sofistikované lži, která je nám vštěpována již od nástupu do základní školy. Podvod, jakému věří sami nevzdělaní (zfanatizovaní) učitelé, jejichž úlohou a účelem je nás připojené k iluzornímu světu – Matrixu – udržet.

Film má v sobě mnoho symboliky na podvědomé úrovni odhalující určité konkrétní záležitosti. A právě na ty se podíváme v tomto úvodu do filmu Matrix.
 

Ondřej Rimmer Brož ve videu

Iluminace.com 12 – Úvod do filmu Matrix


 

Související články

# Všechny díly iluminace.com Ondřeje Brože

 

Autor videa

Ondřej Rimmer Brož

 

Autoři článku

Ondřej Rimmer Brož, Martin Böhm

Sledujte nás

DuchDoby.CZ

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
DuchDoby.CZ
Sledujte nás

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: